umit-sonmez

  Anasayfa     Mesaj     

 YAZI TÜRLERİ
 Bilim-Teknoloji
 Kadin-Aile
 Deneme
 Yasam
 Siyaset
 Edebiyat
 Ani-Gunce
 Sanat
 Moda
 Kitap_Tanitim
 Sinema
 Tatil-Turizm
 Egitim
 Bilisim
 Mizah
 Dunya
 Din-Teoloji
 Oykuler
 Siirler
 Denemeler
 Sosyal_Bilimler

GOOGLE

Din-Teoloji
 09-01-2019

Üflüyorum, Gülümse!

 

Ben de bir süre izledim. Palu ailesi bireyleri gözaltına alınana kadar. Benim şaşırmadığım şeyler var. Bu büyüler, cinler filan zaten çocukluğumdan beridir gördüğüm şeyler, bildiğim şeyler. Muska denen şeyler örneğin tanışmışlığım en yakınımız olanlardan biri sayesinde olmuştu. Her ne ise. Türkiye, üflemeciler ülkesidir. İnsanlar ikiye ayrılır; 1-üfleyeneler, 2-üflenenler. Böyledir bizim ülkemizde.

Yine her zaman olduğu gibi ben neye de baktım? Bizim millet nasıl bakıyor meselelere. Linç zihniyle bakıyor meseleye. Hemen suçlu çıksa da suçlasak, küfür etsek, dövsek hazır bulunuşluluğu ile.  

Yani topyekün millet olarak yine normal insanlar olarak bakamadık meseleye. Hep sorarım böyle şeyleri ben: Yahu bu Tuncer denen adamı bu hale getiren nedir, peki ya? diye. Sınıfta kaldık. Kıdım ilerleyemedik. Bir arpa boyu yol alamadık. Attığımız taş, ürküttüğümüz kargalara değmedi. 

Hep bunlar üflenmekten işte. Günlük hayatta bu olaya şaşıranlara şaşırıyorum... Bu cehennem içinde yaşıyorsunuz her gün. Cinci değil de seni üfleyen, cinliler üflüyor.

Ben bir hoca olarak işi bilemedim yine. Olsun. Kişiye çalıştığından fazlası yoktur. Yani bazen diyorum ki lan niye cinci hoca olmadın? durmuşsun tahtada excel, mekxel, word... anlatıp duruyorsun.. La get! deyip kendime esaslı şekilde küfür ettiğimi bilmeniz isterim. Püfff. Üflerim. Selamlarım.

Üflüyorum, Gülümse!
1705


  EKLENEN YORUMLAR


Doğrulama Kodunu Giriniz: 16ca8
Yorum:PANO

Didim Halk Eğitim MerkeziDidim_Resimleri


Tekno DomainlerMy_Eden_Restaurant-Bar-Didim


TÜM PANO

        SimurgKitap
        Yazarkent
        --
        Toplum Düşmanı

CR ©2011-2024 Ümit Sönmez CMS+Author Code V.1.6 umutsonmez2000@hotmail.com by editor@umitsonmez.net