umit-sonmez

  Anasayfa     Mesaj     

 YAZI TÜRLERİ
 Bilim-Teknoloji
 Kadin-Aile
 Deneme
 Yasam
 Siyaset
 Edebiyat
 Ani-Gunce
 Sanat
 Moda
 Kitap_Tanitim
 Sinema
 Tatil-Turizm
 Egitim
 Bilisim
 Mizah
 Dunya
 Din-Teoloji
 Oykuler
 Siirler
 Denemeler
 Sosyal_Bilimler

GOOGLE

Sosyal_Bilimler
 25-11-2018

Sapık İhtiyarlar;Kart Horozlar ve Cinli Zamanlar

İhtiyarların sapıtmasını biraz değil epeyice bir siber dünya ile ilişkilendiriyorum. İhtiyarların, eskilerden kalan fakat biraz savunmasız anı-kişilik öbekleri siberr dünya kasırgalarıyla dağılıp toz oluyor. Gençleşmey çalışan, çocuk gibi davranan ihtiyarlar...hatta sapık gibi, değil sapıklaşan ihtiyarlar. Bizlere örnek olması beklenen, bir eski çeşme gibi bir eski külliye gibi olması beklenen ihtiyarlar siber radyasyondan dolayı hemen tuz buz oluyorlar. Temel içgüdü... yaşamak içgüdüsü... fakat işte bu temel içgüdü onları etraflarındaki şeyler gibi olmaya zorluyor.   O yüzden sapıtıyorlar.

-10:47--25:11:2018
_._

Şaka yapmıyorum. Büyü ile uğraşan kadınlar. 3 tanesi yine bu kursuma denk geldi. Kursa misafir olarak gelen bir kadın vardı. Bir gün geldi sadece. Halbuki devamlı gelebileceğini söylüyordu. gelmedi. Tesadüf! Ertesi günü onu Kültür bahçesinde eski Cinci Kadınlara çok benzeyen biriyle oturur gördüm. Cinci kadın muhtemelen bir muska- bir büyü yazmış ve kursa işte bu kadınla göndermiş. İki kadın daha var. Büyüyle uğraşan. Yani hepsi anlaşmalı; belli bir maksatla gelmiş kişiler. Nedendir bilmiyorum, benden çekiniyorlar. Eski okuldan kalan cinlerle konuşan adam söylencesi bu durumlara yol açmış olabilir. 

Ben bazı şeyler komik-trol olsun diye söylüyorum, millet  de inanıyor. komik bir millet! Hatta yaklaşık 2 hafta öncesinde öğretmenler odasında otururken iki bayanla cinler konusu açıldı. Çok ciddi yüz ifadesiyle biraz cinlerden bahsettim. İrkildiler. 

Seviyorum kendiliğinden gelişen trolleri ben. Ehü.

-10:40--25:11:2018
_._

Bilgisayar kurslarımda artık kontenjanı sabitlenmiş 1 adet sapık ihtiyar  kadrosunu dolduran ihtiyar. Evli, bekar fark etmez, kafayı kırmış ihtiyar. saf taklidi, unutkan taklidi yapıyor. Halbuki öyle değil. Köpek gibi hatırlıyor her şeyi. neyse. Kadın bakmaya gelmiiş. Evli bekar farketmez. Bu en son kursun ta başında bir de şarapçı İbrahim vardı. O da 2-3 gün takılıp, karı var mı filan diye bakınıp, sonra da gelmediydi. Sapık-sapıtmış ihtiyarlar. Kart Horoz Burhan-dan öncesi Elifti(Hırsz Elif). Ondan önceki Ali Galip(eski silah kaçakçısı), Ondan önceki Mağdey denen sapık kadın. Bir sonraki kursun  sapık ihtyarı bir kadın olacak diye kuvvetli bir hissim var.

-10:31--25:11:2018
_._

Ara ara denk geliyoruz. Emekli. Tüm apartman onunmuş. 3 yıldır göz göze laf lafa denk gelmemize rağmen aprtmanın onun olduğunu bilmiyordum. Dün öğlenki konuşmamızdan sonra, lan ben bu adamı kime benzetiyorum kime benzetiyorum diye sorup durmaya başlamıştım. Aman tanrım! Bu adam ŞArkışlalı İ. Nedim Yılmaz-a o kadar çok benziyordu ki. Bıyık şekli bile aynı. Neyse. Daha yeni ayrılan, İkinci kattaki kiracıdan bahsetti. Evin içine sıçtılar dedi. Allah allah,dedim. Oysaki çok efendi kiracılara benziyorlardı dedim. Yok ya der  gibi ağzını eğip başka yana baktı. 

-10:22--25:11:2018
_._

Lüks edinme çabası, ucuzluklarımızı kapatmak içindir.

Sapık İhtiyarlar;Kart Horozlar ve Cinli Zamanlar
1703


  EKLENEN YORUMLAR


Doğrulama Kodunu Giriniz: 45e88
Yorum:PANO

Didim Halk Eğitim MerkeziDidim_Resimleri


Tekno DomainlerMy_Eden_Restaurant-Bar-Didim


TÜM PANO

        SimurgKitap
        Yazarkent
        --
        Toplum Düşmanı

CR ©2011-2024 Ümit Sönmez CMS+Author Code V.1.6 umutsonmez2000@hotmail.com by editor@umitsonmez.net