umit-sonmez

  Anasayfa     Mesaj     

 YAZI TÜRLERİ
 Bilim-Teknoloji
 Kadin-Aile
 Deneme
 Yasam
 Siyaset
 Edebiyat
 Ani-Gunce
 Sanat
 Moda
 Kitap_Tanitim
 Sinema
 Tatil-Turizm
 Egitim
 Bilisim
 Mizah
 Dunya
 Din-Teoloji
 Oykuler
 Siirler
 Denemeler
 Sosyal_Bilimler

GOOGLE

Anı-Günce
 22-08-2018

Ağaçtan_şarj_olan_adam

Kültür bakçesinde oturuyordum. Genelde oturmayı tercih ettiğim girişteki salıncaklı çardağa oturmak istedim fakat doluydu. Biraz ilerleyip bahçeye şöyle bir göz attım. Tam orta yerdeki, bir ağaç dibindeki masaya oturdum. Gazete okudum biraz. Ağacın gövdesinde bir şey dikkatimi çekti. Bir kısım kavlamış ağaç kabuğu... fakat kavlayan yerden izoleli, ki şu izoleli çamaşır iplerine benzeyen, bir tel parçası gördüm. 3-4 santim vardı. 

Birkaç kere daha dikkatli baktım...evet, bu sayam izoleli bir bakır teldi. Kabuğun altında yüksek olalsıkla bir dinleme cihazı vardı. 

O masaya genelde bizim şu defineci kılıklı adamlar oturuyor. Ya onlar dinliyor birilerini ya da başka birileri onları dinliyor. Belki de üçüncül birileri dinliyor da olabilir.  Ben de şöyle bir geyik düşündüm. Eski kursiyerlerimden Ahmet beyle arada bir oturduğumuz zaman, bu definecileri gördüğümüz zaman define geyikleri açıyoruz. Yüksek selse konuşuyoruz. Bir dahaki oturmalarımızda bu dinleme cihazına yalan yanlış istihbaratlar verip onları turlatmayı düşünüyoruz. Yavrum Murat, istihabarat  vereyim de turat. Ehü.

-18:24--22:08:2018
_._

2 gün önce gece yarısına doğru Cumhuriyet caddesi üzerinden evime doğru yol almaktaydım. Merkez camiinin tam karşısındaki minibüs durağına yaklaşırken durağın hemen berisindeki adam dikkatimi çakti. Robot gibi kasılmıştı. Nasıl kasılmıştı? Sağ elinin işaret parmağını ağacın gövdesine şiddetle bastırır şekilde duruyordu. Sol elinin işaret parmağını da aynı şiddette göğsünün iman tahtası üzerine bastırıyordu. Daha da ilginci, gözlerini belertmişti. Dişlerini de, elektriğe kapılmışçasına sıkıyordu. Sıfır kafa traşl bir adamdı. 40larında vardı. Hemen kaçtım ordan. Aşırı nemden kısa devre yapmış bir reptilian da olabilirdi. 

Ağaçtan_şarj_olan_adam
1694


  EKLENEN YORUMLAR


Doğrulama Kodunu Giriniz: 10fa9
Yorum:PANO

Didim Halk Eğitim MerkeziDidim_Resimleri


Tekno DomainlerMy_Eden_Restaurant-Bar-Didim


TÜM PANO

        SimurgKitap
        Yazarkent
        --
        Toplum Düşmanı

CR ©2011-2024 Ümit Sönmez CMS+Author Code V.1.6 umutsonmez2000@hotmail.com by editor@umitsonmez.net