umit-sonmez

  Anasayfa     Mesaj     

 YAZI TÜRLERİ
 Bilim-Teknoloji
 Kadin-Aile
 Deneme
 Yasam
 Siyaset
 Edebiyat
 Ani-Gunce
 Sanat
 Moda
 Kitap_Tanitim
 Sinema
 Tatil-Turizm
 Egitim
 Bilisim
 Mizah
 Dunya
 Din-Teoloji
 Oykuler
 Siirler
 Denemeler
 Sosyal_Bilimler

GOOGLE

Yasam
 10-08-2018

Uzo,_Sirtaki,_ve_psikolojik_derinlikler

Nejla, hırsız bir öğretmendi. Ek olarak,türlü türlü ahlasızca şeyler de yapıyordu. Herkese, her şeye güvenini FETÖcüler yüzünden yitirmiş. FETÖcü askerlerin, subay-astsubay hazırlık okullarında işkence-aşağılama gibi şeylerle ordudan uzaklaştırdıkları bir oğlu vardı. Oğlunun da dengesi bozulmuş tabii. Ve o dakkadan sonra Nejla hemen hemen her şeye güvenini yitirmiş.

-22:38--05:08:2018
_._

Vahit; babası emekli polis. Despot bir polis.  İlginçtir; çocukluğundan beridir babası, abisini daha yüceltip Vahit-i aşağılamış. Sadece Türk aile tipinde mi var bu bilmiyorum ama Türk aile tipinde ağırlıklı olarak vardır bu. Mutlaka bir çocuk aşağılanır. Ve genelde bunu baba yapar. Vahit-in psikolojisi öyle böyle bozuk değildi. Günlük yaşamında artık kendini abisi yerine koyuyor (kendini abisi sanıyor), ve böylece babasında göremediği takdiri yalan bir şekilde edinmeye çalışıyordu. Hatta bazı zamanlar babasını paşa babam diye yücelttiği de oluyordu. Tabii ki gerçek babasını yüceltmiyordu; hayali bir babayı yüceltiyordu. 

İkinci ilginç sonuç da şu: Vahit, plan yapan bir hırsızdı ve arkadaşlarıyla organize çalışıyordu. Onun, hırsızlığı seçmesinin sebebi  de, içsel olarak, yine babasına bir tepki olaraktı. Babası polisti ya; ben de senden böyle intikam alıyorum da diyordu. 

 

---

Yunan-dan kart atmayı unutma. Uzoları fazla kaçırma;dengeli iç. Maksat içmek değil gönülleri hoş etmektir. Sirtaki öğren. Selanik-e git. Atamı an, doğduğu evde. O yanndaki orospu FETÖcülere de fazla çökme. 300 spartalı, ateş geçitleri, legolas. Uğra oralara da.

Uzo,_Sirtaki,_ve_psikolojik_derinlikler
1693


  EKLENEN YORUMLAR


Doğrulama Kodunu Giriniz: a7530
Yorum:PANO

Didim Halk Eğitim MerkeziDidim_Resimleri


Tekno DomainlerMy_Eden_Restaurant-Bar-Didim


TÜM PANO

        SimurgKitap
        Yazarkent
        --
        Toplum Düşmanı

CR ©2011-2024 Ümit Sönmez CMS+Author Code V.1.6 umutsonmez2000@hotmail.com by editor@umitsonmez.net