umit-sonmez

  Anasayfa     Mesaj     

 YAZI TÜRLERİ
 Bilim-Teknoloji
 Kadin-Aile
 Deneme
 Yasam
 Siyaset
 Edebiyat
 Ani-Gunce
 Sanat
 Moda
 Kitap_Tanitim
 Sinema
 Tatil-Turizm
 Egitim
 Bilisim
 Mizah
 Dunya
 Din-Teoloji
 Oykuler
 Siirler
 Denemeler
 Sosyal_Bilimler

GOOGLE

Anı-Günce
 02-08-2018

T.C. Default Setting - Bad cohices make good stories

En son veriler:

Yıllar önce Şarkışla-da bir savcı beni tehdit etmişti. Orospu bir ingilizce öğretmeni yüzünden. O orospu öğretmene küfür etmiştim.  Yıllar geçti. Didim-de bir okul vukuatı dolayısıyla mahkemeye düşmüştük. Beraat ettim. Neyse.  O karşımdaki avukat ve hakim. Kısacası; Savcı, avukat, hakim. FETÖcülükten dolayı görevlerinden atıldılar. 

-1:25--02:08:2018
_._

2002-ye kadar PKK için Bebek Katili deyimi kullanılıyordu. 16 yıl boyunca unutturulduydu, niyeyse.  Bebek Katili deyiminin yeniden ortaya çıkmasıyla devlet de "default setting"/ayarlarına geri dönmüş oldu. Bu 16 senede binlerce kişi öldü. 

-1:19--02:08:2018
_._

Daha önce bir tane almıştım ve kullanıyordum. Fakat bir arızası çıktı. Ben de yeni bir tane sipariş ettim. Hantek Osiloskop. 

Hantek 6022BE PC Tabanlı USB Dijital Osiloskop

 

-0:40--01:08:2018
_._

Godoş Gökhan denen kişiyi buralarda görüğümü söylemiştim. Bir kafede oturuyorlardı iki kadınla. Kadınların başı açıktı fakat ben sonra çaktım köfteyi. o kadınlar da FETÖcüydü. Ve buradan, Didim-den dikkat çekmeden Yunan-a kaçmak için gelmişlerdi. Belki de çoktan gitmişlerdir itneler.

-0:15--01:08:2018
_._

Sanırım Menderes denen terli adam zamanında Komünist Rusya-ya karşı tepkisel olarak ABD-ye yakın durmuşuz; hem de çok yakın. ABD ise  bu yakınlıktan faydalanıp, şunca yıl Türkiye-nin anasını ağlatmış. Allahtan ki yeni derin devletimiz durumun farkında olmuş da, Ne ABD conconlarından ne de İslamcı sahtekarlardan bir nane olmaz, deyip strateji değiştirmiş. Aferin derin devlet. Benim derin devet denen şeye önerim şu; özellikle istihbarat teşkilatını her açıdan sağlam insanlarla doldurun ki, yine zafiyete uğramayalım. Şöyle eskilere bakıyorum da; nerede orospu, kaltak, hırısz, şerefsiz varsa doldurmuşlar teşkilata.

-0:12--01:08:2018
_._

Minibüste bir kızın sırtında 15 puntoda şu dövme yazıyı ezber ettim. 

I am the architec of my own destructor.

Evvelsi gün akşam da genç irisi bir delikanlının siyah tişörtünde şöyle yazıyordu:

Bad cohices make good stories.

 

Kitap okumaktan epeyidir geri duruyordum  fakat eski alışkanlıklar işte! Tişört, dövme, araça plakaları... okuyup duruyorum. Didim-e bu yaz aylarında Almanyadan gelen araç saysı çok fazla. sağa bakıyorum Berlin plaka, sola bakıyorum Berlin plaka..

T.C. Default Setting - Bad cohices make good stories
1690


  EKLENEN YORUMLAR


Doğrulama Kodunu Giriniz: 8d82c
Yorum:PANO

Didim Halk Eğitim MerkeziDidim_Resimleri


Tekno DomainlerMy_Eden_Restaurant-Bar-Didim


TÜM PANO

        SimurgKitap
        Yazarkent
        --
        Toplum Düşmanı

CR ©2011-2024 Ümit Sönmez CMS+Author Code V.1.6 umutsonmez2000@hotmail.com by editor@umitsonmez.net