umit-sonmez

  Anasayfa     Mesaj     

 YAZI TÜRLERİ
 Bilim-Teknoloji
 Kadin-Aile
 Deneme
 Yasam
 Siyaset
 Edebiyat
 Ani-Gunce
 Sanat
 Moda
 Kitap_Tanitim
 Sinema
 Tatil-Turizm
 Egitim
 Bilisim
 Mizah
 Dunya
 Din-Teoloji
 Oykuler
 Siirler
 Denemeler
 Sosyal_Bilimler

GOOGLE

Yasam
 13-06-2018

Hiç misin sen?

Oturup, ayakta durup, yürüyüp hiçbir şey üzerine konuşuyorlar. Hiçbir şeyin üzerine bir çay söylüyorlar otururken. Diğer hiçbir şeylere bakıyorlar. Ara ara kalkıp ayakta duran hiçbir şeylere bakıp sonra yürüyorlar yarınki hiçbir şeyler üzerine yenilerini eklemek için. Hiç, üzerine eklenince çoğalan bir şey sanılarınca. Ben çok bakınca bu hiçbir şeyler beni de dolduruyor. Anlıyorum ki oturdukça, ayakta durdukça, yürüdükçe bana bakıyorlar konuştukları yaptıkları düşündükleri hiçbir konu üzerine beni de katıp. Bugünki hiçimizi edip kalkıp gidiyoruz. GEce oluyor. Kediler dolaşıyor masalar arasında. Sandalyeler arasında. Ağaçlar arasında. 

-8:50--13:06:2018
_._

Hiçbir şey için hiçbir sebeple istemeyeceğim bir şeyi; Tokat"a gitmeyi sırf kavak ağaçlarını bir daha görmek için giderdim. Belki giderim. Bir akşam üstü olur. Herhangi birinin altında gölgesinde şöyle bir saat kadar oturmayı isterdim.

-21:02--12:06:2018
_._

Vizontele Tuuba filmine denk geldim TivibuTurk"deki. Tokat merkezde çalışırken bir de 600 evler ilköğretim okulunda görev verdilerdi. tepeliik bir yerdeydi. Oraya doğru götüm çıka çıka taban vururken bir sokakta görürdüm Topçam firmsının o eski otobüsünü. o eski otobüsün yanından geçmek 15-20 saniyemi alıyordu. O 15-20 saniyede yeniden izlerdim filmi sanki.

-20:59--12:06:2018
_._

 

Hiç misin sen?
1672


  EKLENEN YORUMLAR


Doğrulama Kodunu Giriniz: 498cb
Yorum:PANO

Didim Halk Eğitim MerkeziDidim_Resimleri


Tekno DomainlerMy_Eden_Restaurant-Bar-Didim


TÜM PANO

        SimurgKitap
        Yazarkent
        --
        Toplum Düşmanı

CR ©2011-2024 Ümit Sönmez CMS+Author Code V.1.6 umutsonmez2000@hotmail.com by editor@umitsonmez.net