umit-sonmez

  Anasayfa     Mesaj     

 YAZI TÜRLERİ
 Bilim-Teknoloji
 Kadin-Aile
 Deneme
 Yasam
 Siyaset
 Edebiyat
 Ani-Gunce
 Sanat
 Moda
 Kitap_Tanitim
 Sinema
 Tatil-Turizm
 Egitim
 Bilisim
 Mizah
 Dunya
 Din-Teoloji
 Oykuler
 Siirler
 Denemeler
 Sosyal_Bilimler

GOOGLE

Anı-Günce
 08-06-2018

Teknik_Pis_işler

Benzeşikler maddesinde konu ettiğim Topik Gökhan"ı 6 Haziran Çarşamba 23.00 gibi Didim belediyesi Barış Kafeteryasında iki kadınla yan masada konuşurken gördüm. Neden buralarda gezdiğine ilişkin birkaç yorumum var fakat biraz daha bekleyeceğim. Hayatımda tanıdğım ne karaktersiz adamlardan birisi. Zararlı bir adam. telekomlarda oturup onun bunu hattını gözleyen, gerizekalı istihbarat servislerine bilgi sızdıran FETÖ"cü götoğlanın teki. Masada otururken arada bir baktım; aynı godoş ifade yüzünde.

-10:35--08:06:2018
_._

http://www.sinyaller.com sitesinde Zihin kontrol ile ilgili bir kategori var. Zihin kontrolü ile ilgili vardığım her sonucu, yaptığım her çalışmayı orada paylaşmak gibi bir niyetim yok tabii. Çünkü, en ufak bir fikir kırıntısı bile bu aşağılık insanların işine yarayabilir. Benim amacım; bir gün onların kapılarını çalmak ve aşağılık olduklarını yüzlerine vurmak. Çocukları olanlar var. Çocukları da hele bir büyüsün. Çocuklarına da yaptıkları şeyleri anlatmak. Annelerinin babalarının ne kadar aşağılık olduklarını öğrenmelerini istiyorum. Bunun acımasızca olduğu düşüncesini deniyorum. Fakat acımasızlık değil. Gerçekler, ait oldukları kişilere aittir. Hakkı sahibine teslim edeceğim.

-10:31--08:06:2018
_._

Ses koleksiyonculuğu konusuna geçmeden önce şuradaki Benzeşikler bağlantısını inceleyin: Şura>> Bir kursiyerimle sohbet ediyoruz. Ali Galip denen eski çakal üzerine konuşuyoruz. Ben hep incelerim, dedi. Ses yapısında kadın ses tonları olan erkeklerde bir sorun var, dedi. Bu cümeslesi üzerine, kotegorize etme düşüncem daha da netleşti. Öncelikle, ses tonları birbirine benzeyen insanları karşılaştırarak, sonrasında da, hangi tonların insanın psikolosini ele verdiği ile ilgil bir çalışma bu. Aklıma hemen Turhallı Süheyla ile burada tanıdığım seksçi-sapkın kadın Elif geldi. Ses yapıları yüzde 90 uyumluydu. İlk veri gelmişti. 

Ali Galip ve Tilki Andre/Apo . Ses yapıları yüzde 90 aynıydı. Tonlamalar bile aynı. Psikolojileri de aynı yani. Bu değerlendirmelere-çalışmalara devam ederiz.

Aklıma hemen bir düşünce geldi. Ses yapısını bileşenlerine- alt frekans-harmoniklerine ve genlik değerlerine ayırarak bir veri tabanı oluşturmak. Ve sonrasında, artık analiz yapabilcek kadar geneiş bir veritabanına eriştiğimizde, kişinin psikolojisini ortaya çıkarmak.  Böyle bir elektronik sistem yapmak.

Bu sistemi düşünmemdeki itenek sebeplerden biri de şu; bir Japon bilim insanı köpek sesleri üzerine çalışıyormuş yıllardır. Yani, köpeklerin klasik hav havlarının bileşenlerini anlamaya çalışıyor. Hangi hav-da gel diyor, hangi hav-da git diyor hangi hav-da gel çocuğum buraya, diyor... bunları anlamak.

 

_______

 

Lan oğlum! Boşuna yaşıyorsun, götünü kaşıyorsun!

Teknik_Pis_işler
1664


  EKLENEN YORUMLAR


Doğrulama Kodunu Giriniz: 78024
Yorum:PANO

Didim Halk Eğitim MerkeziDidim_Resimleri


Tekno DomainlerMy_Eden_Restaurant-Bar-Didim


TÜM PANO

        SimurgKitap
        Yazarkent
        --
        Toplum Düşmanı

CR ©2011-2024 Ümit Sönmez CMS+Author Code V.1.6 umutsonmez2000@hotmail.com by editor@umitsonmez.net