umit-sonmez

  Anasayfa     Mesaj     

 YAZI TÜRLERİ
 Bilim-Teknoloji
 Kadin-Aile
 Deneme
 Yasam
 Siyaset
 Edebiyat
 Ani-Gunce
 Sanat
 Moda
 Kitap_Tanitim
 Sinema
 Tatil-Turizm
 Egitim
 Bilisim
 Mizah
 Dunya
 Din-Teoloji
 Oykuler
 Siirler
 Denemeler
 Sosyal_Bilimler

GOOGLE

Anı-Günce
 08-06-2018

Yeni_kediler

7 Haziran. Saat 23.00 suları. Kedi evinin yanındaki bir bankta oturuyorum. Kediler ve yavru kediler. Yakaladığım yavru kedileri seviyorum. Bisikletli bir çocuğa da yavru kediyi tutturmaya çalışıyorum. Korkuyor. Annesi, tut oğlum korkma, diyor. Birkaç dakika böyle geçiyor.

 

Sonra, bir çift geldi. Ellerinde bir kutu. Kediler var içinde kutunun. Kedi evinin yanına boşaltıyorlar kedileri. Bir anne kedi. Sağ arka bacağı yok. Engelli bir anne. Beyaz ve açık kahverengi renkli bir kedi. Yüzünde şaşkınlık var. Yanında 6 yavru kedi. Sersem sersem dolaşıyorlar annelerinin yanında berisinde.

 

Diğer kediler yanaştılar yeni kediye ve yavrularına. Temkinliler. Kavga çıkacağını anlayıp aralarında duruyorum. Arada bir pati atıyorlar birbirlerine. Anne kedi dik duruyor. Dolaya bakıp duruyor. Yavruları istisnasız aynı renk tüylere sahipler. Kedi evinin eski sakinleri yavru kediler de eski sakin anne kediler gibi temkinli bakıyorlar yeni misafirlere.

 

Birbirlerine alışacaklarını umut ederek ayrılıyorum oradan. Minibüs durağına yürüyorum bir dakika uzaklıktaki. Varıyorum. Beklemeye başlıyorum. Fazla bir zaman geçmeden geliyor minibüs. Epeyi zamandır ilk defa bu kadar tıklım tıkış bir minibüs. Genç delikanlılar çoğunlukta. Bir tanesi bana yer veriyor. Sağ ol diyorum. Minibüsün arkasına yanaşıyorum. Bir genç daha yer veriyor. Ona da sağ ol diyorum. İlginç bir gece. Minbüs tıklım tıkış. Nezaket de tıklım tıkış. Sağ arka bacağı olmayan anne kedi ve 6 yavrusu için de aynı şeyleri diliyorum. Diğer kediler, buyurun deyip yer veriyorlarmış yeni kediye ve yavrularına, diye umut ediyorum.

-1:28--08:06:2018
_._

Yürek. Akıl. Görmek; gözleri kapamakla başlar. Yürek duymaya başlar önce; oluru olmazı. Sonra; yürek görmeye başlar. Akıl, sadece bir anten. Akıl; ya verici anten ya alıcı anten. Gözler; bir kapıdır. Yüreğin kapıları, göz kapanınca açılır. 

-1:11--08:06:2018
_._

Boş olan boşa çeker. Dolu olan ittirir.

-1:06--08:06:2018
_._

sinyaller.com sitesine birkaç içerik ekledim. sinyaller.com

Sinyaller elektronik

-0:52--08:06:2018
_._

Güneş Enerjisi Uygulamaları

Güneş enerjisi

-0:48--08:06:2018
_._

555 Entegresi ile Zamanlama Devreleri

555 entegre ic

-0:46--08:06:2018
_._

Yeni_kediler
1663


  EKLENEN YORUMLAR


Doğrulama Kodunu Giriniz: 4c65d
Yorum:PANO

Didim Halk Eğitim MerkeziDidim_Resimleri


Tekno DomainlerMy_Eden_Restaurant-Bar-Didim


TÜM PANO

        SimurgKitap
        Yazarkent
        --
        Toplum Düşmanı

CR ©2011-2024 Ümit Sönmez CMS+Author Code V.1.6 umutsonmez2000@hotmail.com by editor@umitsonmez.net