umit-sonmez

  Anasayfa     Mesaj     

 YAZI TÜRLERİ
 Bilim-Teknoloji
 Kadin-Aile
 Deneme
 Yasam
 Siyaset
 Edebiyat
 Ani-Gunce
 Sanat
 Moda
 Kitap_Tanitim
 Sinema
 Tatil-Turizm
 Egitim
 Bilisim
 Mizah
 Dunya
 Din-Teoloji
 Oykuler
 Siirler
 Denemeler
 Sosyal_Bilimler

GOOGLE

Yasam
 04-06-2018

Acz_duvarları

Kişinin kendini bilerek acz içine sokması sonucu oluşan psikoloji. Ve artık kişi, otomatiğe bağladığı için, sürekli ihtiyaç duysun duymasın, acizlik nesneleri arar. Kendini diğer insanlara öyle gösterir ve illa ki öyle göstermek için sahte ihtiyaçlar yaratır. Bu ihtiyaçların giderilmesi de işe yarar, giderilmemesi de. Giderilirse, yeni bir acizlik nesnesi yaratılır. Bu ihtiyaç giderilmezse, acz psikolisi için yeni yakıt olur, ağlaklık artar. Yani, bu psikolojideki bir kişi için ikisi de önemlidir.

 

Ne vardır en kökte? Olağan ki, gerçeklerden bunalmışlık ve sonrasında gerçek olandan kaçış. Dilencelik gibi. Dilencilere bakın. Nasıl da inandırıcılar değil mi? İşte, yukarıda bu konu edilen kişilerin psikolojisinin bir ileri seviyesidir psikolojileri. Günlük hayattaki işler devam eder, normal davranışlar devam eder fakat bu şeyler bir üst seviye kandırmacadır. 

-23:53--03:06:2018

 

Acz psikolojisine devam: Seçilen, vakalardaki kişilerin, alkol, sigara, zevk ortamları, mistik ülke gezileri; konusu geçen, gerçeklerden kaçma-kendini uyuşturma araçları olarak kulllanılmakta. Meseleyi hep basite indirgediğim düşünülmesin. Neden oluyor bu acz psikolojisi, ve acz ritüellerindeki araçlar?.. Hatta, araç olarak kullanılan insan nesneleri? Çocukluklarında doğayı dinlemdikleri için? Ne diyor için? Ne diyor, doğayla tümleşik kendi doğan? Doğa doğa deyip deyip durduğum o doğa senin dışındaki bir doğa değil. Tümleyen, bütünleyen sen misin, doğa mı? 
_._

Sinyaller.com  Toparlanma merkezi. Burada toparlanmalıyım.

-20:01--03:06:2018
_._

Ülke beriyerlerle dolu. Hedefi-işimizi bariyer eden bariyerler. Memurlar, anneler-babalar, okullar, halk...;bunlar bariyer.  Benim gitmem gerek bir yere. Kimsenin beni rahatsız etmeyeceği bir yere. Bir insanın özgünlüğünü kimse yok etmemelidir. Hiç kimse.

-20:00--03:06:2018
_._

https://www.herkesebilimteknoloji.com/

 Herkese Bilim Teknoloji

Her cuma alyorum.

Acz_duvarları
1661


  EKLENEN YORUMLAR


Doğrulama Kodunu Giriniz: 7c20e
Yorum:PANO

Didim Halk Eğitim MerkeziDidim_Resimleri


Tekno DomainlerMy_Eden_Restaurant-Bar-Didim


TÜM PANO

        SimurgKitap
        Yazarkent
        --
        Toplum Düşmanı

CR ©2011-2024 Ümit Sönmez CMS+Author Code V.1.6 umutsonmez2000@hotmail.com by editor@umitsonmez.net